Większość klientów jest przywiązana do swojego operatora energetycznego od kilku, kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu lat. Nowy właściciel nieruchomości rzadko kiedy myśli o tym, aby zmienić firmę, która dostarcza prąd. Najczęściej więc przejmuje automatycznie taryfę po sprzedającym. Tymczasem duża konkurencja na rynku energii sprzyja poszukiwaniu korzystniejszych rozwiązań. Warto wiedzieć, czym powinien charakteryzować się dostawca doskonały.

Elastyczność dostępnych taryf

Zmiana powinna się opłacać. Energia dla domu musi być więc być dostarczana na przejrzystych warunkach. Najlepiej, jeżeli klient ma możliwość wyboru taryfy ściśle dopasowanej do jego stylu życia. W zależności od potrzeb, stawka za kilowatogodzinę może być jednakowa przez całą dobę lub zróżnicowana, zależnie od pory. To świetne rozwiązanie dla osób, które najwięcej prądu zużywają w godzinach popołudniowych, nocami czy w weekendy.

Rzetelny dostawca o ugruntowanej pozycji

Umowę najlepiej zawrzeć z solidną firmą. Najlepiej taką, która może pochwalić się Certyfikatem Sprzedawcy Energii przyznawanym przez Towarzystwo Obrotu Energią. To gwarancja, że przedsiębiorstwo dostarcza prąd dla domu na uczciwych zasadach. Dobrze, jeżeli dostawca prowadzi dodatkowo kampanie informacyjne odnośnie stosowania na rynku energetycznym nieuczciwych praktyk.

energia dla domu

Marka przyjazna seniorom

Największy problem ze zmianą firmy energetycznej mają seniorzy. Nieznane budzi w nich wiele obaw i wątpliwości. Z myślą o ludziach starszych funkcjonuje międzynarodowy certyfikat „OK Senior”. Dostawca energii dla domu, który go posiada w sposób szczególny troszczy się o osoby wiekowe. Odpowiednio szkoli swoich konsultantów, aby potrafiły udzielić należytej pomocy klientom w podeszłym wieku. Jednym z takich dostawców energii jest https://www.innogy.pl.

Nowoczesność i proekologiczność

Idealnie, jeżeli polityka firmy jest szeroko otwarta na nowe trendy. Wspiera pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych. Proponuje różnorakie rozwiązania proekologiczne. Od e-faktur po możliwość montażu paneli fotowoltaicznych. Warto stawiać na ochronę środowiska z myślą o przyszłości zarówno swojej, jak i całej planety.