Papier kancelaryjny A3, to jeden z najczęściej używanych w ciągu każdego dnia artykułów biurowych. Charakteryzuje go dobra jakość w stosunku do ceny, oraz dwukrotnie większy od tradycyjnych arkuszy A4 rozmiar – 297 mm na 420 mm. Takie wymiary pozwalają na czytelne rozłożenie długich i skomplikowanych treści.

Papier kancelaryjny kiedyś i dziś – co się zmieniło?

Niegdyś papiery kancelaryjne produkowane były wyłącznie w formacje A3 i posiadały charakterystyczną powtarzalną kratkę. Narzucony z góry rozmiar przeznaczony był do pisania tekstów urzędowych, takich jak podania czy pisma. Dziś doceniany jest za swoją praktyczność, prostotę wykonania i łatwość użytkowania w wielu dziedzinach.
Ze względu na dużą popularność formatu wśród nauczycieli coraz częściej powstają papiery kancelaryjne w szerokie linie, dostosowane do pisania wypracowań, referatów i prac zaliczeniowych. Te ogromne arkusze pozwalają dobrze zagospodarować przestrzeń przeznaczoną do pisania i są bardzo czytelne.

Przedział cenowy papierów podaniowych.

Papier kancelaryjny ze sklepu biurowego Biurwa zwykle sprzedawany jest w opakowaniach zawierających 100 lub więcej sztuk arkuszy. Nie posiada zaznaczonych marginesów, jego print jest regularny, a maksymalna gramatura kartki powinna wynosić do 60 g/m2. Cena klasycznej ryzy papieru podaniowego waha się od 14 do 20 złotych. Dość duża różnica w podanych widełkach wynika z różnej jakości wykonania oraz cen producentów papierów.