Zbudowanie zgranego zespołu to ważny czynnik, który ma ogromny wpływ na funkcjonowanie firmy. Team building to jeden ze sposobów nauki przez zabawę. Jak wykorzystać gry integracyjne do zbudowania zgranego i mocnego zespołu?

Zajęcia integracyjne dla pracowników?

gry integracyjne

Team building to gry integracyjne, których zadaniem jest poszerzanie umiejętności pracowników. Jest to jeden ze sposobów na zbudowanie zespołu, który będzie umiał się porozumiewać, współpracować i dzielić zadaniami.

Dzięki uczestnictwu w grach integracyjnych pracownicy uczą się budowania pozytywnych relacji, zaufania oraz dobrej komunikacji, która jest niezbędna w pracy.

Umiejętności, które pracownicy zdobędą w czasie zabawy, która jest wesoła i beztroska są przenoszone na grunt zawodowy, co ułatwia prace nad codziennymi zadaniami. Sprawdź Meetingart.

Wielkie wyzwanie

Gry integracyjne najczęściej odbywają się za pomocą zajęć opartych na konkretnym scenariuszu podczas, którego pracownicy mogą zostać detektywami, pracownikami stacji badawczej czy rycerzami. Pracownicy mają zadanie do rozwiązanie, które wymaga pracy całej grupy.

Zajęcia integracyjne bardzo często odbywają się również na powietrzu i są zajęciami ruchowymi. Forma zajęć ma drugorzędne znaczenie. Najważniejsze jest osiągnięcie nadrzędnego celu, jakim jest zjednoczenie zespołu.

Jeszcze kilka lat temu większość pracodawców uważała team building za stratę czasu oraz pieniędzy. Dziś coraz większa liczba pracodawców zaczyna dostrzegać pozytywny wpływ zabawy na integracje zespołu.