Wato wiedzieć, że przedsiębiorcy bardzo często zastanawiają się w jaki sposób można korzystnie sfinansować zakup samochodu do firmy. Nie wszyscy jednak dysponują czasem na spotykanie się z doradcami poszczególnych instytucji finansowych w celu wybrania najbardziej korzystnej oferty. Świetnym rozwiązaniem może być kalkulator leasingu.

Jak używać kalkulatora leasingu?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że kalkulator leasingu jest bardzo prosty w obsłudze. Ponadto umożliwia na dokonanie bardzo dużej liczby koniecznych obliczeń. W pierwszej kolejności osoba zainteresowana musi wybrać rodzaj leasingu, a następnie omawiane narzędzie dostosuje wynik do zasad każdego z nich.

W kolejnym etapie trzeba wybrać rodzaj finansowanych środków, a także przedmiot finansowania. Dopiero ostatnim krokiem będzie ustawienie specjalnego suwaka, który będzie odpowiadał za okres umowy na wybranym poziomie. Godny uwagi jest również fakt, że w leasingu operacyjnym zakres będzie obejmował od 24 do 72 miesięcy, a finansowym od 12 do 72 miesięcy. Ponadto rata nie tylko obliczana jest automatycznie, ale również będzie prezentowała miesięczne koszty wybranej formy finansowania.

Jakie są największe atuty korzystania z kalkulatora leasingu?

Omawiany kalkulator leasingowy jest przede wszystkim świetnym narzędziem do bardzo szybkiego przeanalizowania opłacalności wybrania poszczególnych rodzajów finansowania pojazdu. Można w ten sposób stosunkowo szybko przetestować bardzo szeroki zakres określonych propozycji. Przedsiębiorca będzie miał także możliwość na porównanie kosztu leasingu operacyjnego i finansowego.

O czym należy jeszcze wiedzieć?

Trzeba zdawać sobie sprawę, że wysokość rat wskazanych przez kalkulator leasingowy to nie wszystko. Leasing jest źródłem bardzo dużej liczby korzyści dla przedsiębiorców. Należy do nich zaliczyć przede wszystkim wyższe koszty uzyskania przychodu. W ten sposób możliwe jest obniżenie podstawy opodatkowania czy bardziej korzystne rozliczanie podatku VAT. Ponadto przedsiębiorca może bez żadnego problemu dostosować wysokość rat do swoich bieżących możliwości finansowych.

Kalkulator leasingu można znaleźć na stronie: https://bmwdirect.pl/