Promieniowanie ultrafioletowe to niewidoczne dla człowieka promieniowanie elektromagnetyczne o długości fali od 100 do 400 nm. Ze względu na długość fali promieniowanie UV można podzielić na promieniowanie UV-A, UV-B, oraz UV-C.
Światło ultrafioletowe nie jest światłem grzewczym, ma za to bardzo wiele zastosowań biologicznych. Przez wiele lat ludzie wynajdywali coraz nowsze zastosowania i metody użycia promieniowania nadfioletowego dla własnych korzyści. Wyprodukować udało się reflektory i lampy uv emitujące różne długości fali światła.
Zastosowanie lamp ultrafioletowych.
Lampy ultrafioletowe posiadają szereg możliwości zastosowania. Można użyć je do wielu celów, między innymi do utwardzania specjalnych klejów i lakierów w meblarstwie, a także osuszania farb drukarskich w poligrafii. Lampy uv tworzą także popularne, kolorowe neony, które można zaobserwować na ulicach, w szyldach sklepów, czy restauracji oraz w popularnych filmach i serialach. bez problemu dostaniemy je w hurtowniach online: https://hurtownia-swiatla.pl/lampy-ultrafioletowe.
Światło UV posiada szereg właściwości bakteriobójczych, pobudza gruczoły i tworzenie nowych krwinek i obniża ciśnienie krwi, dlatego lampy ultrafioletowe wykorzystuje się do naświetlania całościowego i miejscowego w medycynie w przypadku takich schorzeń jak:
- trądzik, łuszczyca i łysienie plackowate – choroby skórne.
- stany zapalne tkanek mięśni.
- schorzenia reumatologiczne.
- schorzenia układu oddechowego i słuchowego
- trudno gojące się rany
Lampy uv posiadają szereg korzyści zastosowań nie tylko w przemyśle ale także – co najważniejsze – w medycynie.