Użytkownicy Instagrama do niedawna oceniali negatywnie dostosowanie treści do oczekiwań widzów. Strona wchodząca w skład konsorcjum Meta Platforms wyciągnęła jednak cenne wnioski, wprowadzając nowe rozwiązanie, Broadcast Channels.

Czym jest Broadcast Channels?

Niedawno zaczęła działać nowa funkcja na Instagramie, chodzi o Broadcast Channels. W lutym 2023 roku Mark Zuckenberg ogłosił wprowadzenie kanałów, amerykański przedsiębiorca wprowadził również własny kanał „Meta Channel”. Narzędzie to ma charakter publiczny, służy do przesyłania wiadomości do wielu odbiorców, mogą być nimi wszyscy obserwujący, którym można udostępnić aktualizacje tekstowe, wideo i zdjęcia. Więcej przeczytasz na stronie agencji marketingowej Kohai.pl.

Mark Zuckenberg wprowadził takie rozwiązanie, gdyż poprawia ono znacznie relacje osób prowadzących Instagram z ich widzami. Widzowie, którzy otrzymują bardziej ukierunkowane informacje, stają się bardziej zaangażowani, tworzy się większa niż dotychczas więź. Amerykański właściciel Instagrama wprowadzając takie rozwiązanie, sprawił również, że użytkownik czuje się bezpieczniejszy, może lepiej niż dotychczas chronić swoją prywatność.

Jakie zmiany związane z Broadcast Channels są planowane w najbliższym czasie? 

Koncepcja polegająca na wprowadzeniu kanałów nie ogranicza się jedynie do nich, gdyż Zuckenberg wprowadzając nową funkcję na Instagramie, zaplanował też, by dodać z czasem nowe funkcje, takie jak:

  • możliwość zaproszenia innego twórcy do kanału:
  • możliwość pozyskania pytania dla sekcji „zapytaj mnie o wszystko”:

Instagram, który już wcześniej cieszył się dużą popularnością i uznaniem, z pewnością zyska również po tym, jak 15 czerwca 2023 roku ogłoszono, że kanały w czatach na platformie dostępne są globalnie. Za zmianami tymi idzie uruchomienie programu, który usprawni procesy wyjaśnienia i potwierdzenia wieku użytkowników, ma też na celu ograniczyć ekspozycję w aplikacji treści niedostosowanych do wieku nieletnich. Proces weryfikacji wieku został początkowo wprowadzony w Stanach Zjednoczonych, następuje na trzy sposoby, mianowicie poprzez:

  • przesłanie identyfikatora urzędowego:
  • nagranie selfie wideo:
  • prośbę do wspólnych znajomych o weryfikację wieku: 

Starania, które podejmuje Instagram mające na celu wzrost poczucia bezpieczeństwa użytkowników i ich komfort sprawiają, że ta platforma z ponad miliardem aktywnych użytkowników, w dalszym ciągu się prężnie rozwija.