Transmisje na żywo na Instagramie stają się coraz bardziej popularne w świecie influencerów. Mają one duży wpływ na zwiększenie interakcji z obserwującymi oraz pomagają budować więź z odbiorcami. Jakie jeszcze korzyści niesie za sobą używanie tej opcji?

Ożywienie interakcji ze społecznością Instagrama

Instagram Live to dynamiczna funkcja, która pozwala nawiązać bezpośredni kontakt z innymi użytkownikom oraz przeprowadzić transmisje ważnego wydarzenia, które dzieje się na naszych oczach.

Co wpływa na atrakcyjność tej funkcji?

  1. Zaangażowanie — widzowie mogą na bieżąco reagować na wydarzenia, które dzieją się na ich oczach i angażować w czasie rzeczywistym.
  2. Wydarzenia na żywo — można pokazać innym na żywo, to co dzieje się w danej chwili w dowolnym miejscu na świecie, omijając media tradycyjne.
  3. Bezpośredni kontakt — transmisje live pozwalają na bieżąco reagować i komentować zamieszczone treści, co przekłada się na budowanie zaufanej społeczności oraz grona odbiorców. 

Jak korzystać z transmisji na żywo na Instagramie?

Chcesz zrobić swoją pierwszą transmisję na Instagramie Live i zastanawiasz się jak to zrobić? To bardzo proste. Wystarczy, że masz pomysł, co pokazać lub o czym chcesz powiedzieć i posiadasz 1000 obserwujących. Warto przeczytać również ten artykuł: https://kohai.pl/blog/instagram-live-zobacz-jak-wykorzystac-go-w-swoim-biznesie/.

Wtedy wystarczy kliknąć ikonkę aparatu po lewej stronie u góry ekranu, przesunąć palcem w prawo i kliknąć napis „na żywo”. To wszystko, by zacząć transmisję.

Z funkcji na żywo możesz korzystać, robiąc relację z inną osobą. Podczas relacji będą pojawiać się komentarze innych, na które możesz na bieżąco reagować, a transmisję możesz przerwać w dowolnym momencie.

Transmisje na żywo na Instagramie — wzmocnienie zaangażowania i wzrost widoczności

Przeprowadzanie transmisji live na Instagramie to doskonały pomysł na wzmacnianie zaangażowania w tworzony kontent. To również zwiększona widoczność profilu i świetny pomysł na dotarcie do większej liczby osób — w momencie, kiedy rozpoczynasz transmisję na żywo, pojawia się ona jako pierwsza w pasku relacji innych użytkowników. W końcu to idealny pomysł, by zwiększyć autentyczność i atrakcyjność konta