Warto zauważyć, że praktycznie każdy dostawca energii w naszym kraju posługuje się taryfowym modelem rozliczeń. Jest to poniekąd ukłon w stronę odbiorców energii elektrycznej, którzy mogą dopasować konkretne taryfy idealnie do swoich potrzeb. Dzięki temu możliwe jest znaczne zredukowanie rachunków za prąd, co z pewnością jest dla nas jednym z większych priorytetów. Jedną z częściej wybieranych taryf jest C11. Jednak kto i kiedy może z niej korzystać?

Kto może skorzystać z taryfy C11?

Taryfa C11 tak naprawdę nie jest przeznaczona dla prywatnych odbiorców prądu, więc oni nie będą mogli się na nią zdecydować. Warto jednak w tym momencie zaznaczyć, że taryfa C11 jest odpowiednikiem taryfy G11, z tą różnicą, że jest ona przeznaczona dla małych i średnich firm. Wyjaśnienie znajduje się już w samej nazwie wspomnianej taryfy. Można bowiem powiedzieć, że:

  • literka „C” w nazwie taryfy odnosi się do odbiorców, którym jest ona dedykowana – w tym wypadku są to małe i średnie firmy;
  • pierwsza cyfra „1” odnosi się do całkowitej mocy dostarczanego prądu – w tym wypadku jest to 40 kW;
  • druga cyfra „1” odnosi się do ilości stref w których rozliczany jest prąd – w tym wypadku taryfa C11 jest taryfą jednostrefową.

Podsumowując, w E.ON taryfa C11 jest przeznaczona dla małych i średnich firm i gwarantuje im stałą cenę prądu, bez względu na porę dnia czy dni weekendowe.

taryfa c11

Kiedy warto skorzystać z taryfy C11?

Małe i średnie firmy cechują się dość równomiernym zużyciem prądu. Szczytowy pobór mocy przypada na okres od 8:00 do 16:00. Wobec tego to właśnie dla nich została stworzona taryfa C11. Dzięki niej mniejsze firmy i przedsiębiorstwa mogą cieszyć się względnie stałymi rachunkami, nawet w momencie, kiedy zużycie prądu będzie większe w poszczególnych dniach lub okresach czasowych. Taryfa C11 będzie również dobrym rozwiązaniem dla osób samozatrudnionych, które posiadają zarejestrowaną siedzibę firmy we własnym domu. Muszą oni jednak pamiętać, że zgodnie z założeniami jakie oferuje taryfa C11, zużycie prądu w godzinach pozaszczytowych, nie powinno przekraczać 40%. Poza tym, cena za prądu w ciągu całej doby będzie jednakowa i niezależna od innych czynników.