W dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas korzysta z social mediów. Najpopularniejszy jest Instagram oraz Facebook. Warto wiedzieć, że można sprawnie i skutecznie połączyć swoje konto Fb z Instagramem. Jak to zrobić? To pytanie zadaje sobie wielu użytkowników. Sprawdźmy zatem, jak można to zrobić szybko i niezawodnie. Od tej pory nasze konta będą połączone, co daje wygodę podczas korzystania z mediów społecznościowych i oszczędza nasz czas. 

Jak połączyć konto Fb z Instagramem?

Odpowiedź na pytanie, jak połączyć konto Fb z Instagramem nie jest trudna. Na początku warto upewnić się, że jesteśmy administratorem obu kont. Poza tym, nasze konto osobiste nie powinno być połączone z żadnym innym kontem na Instagramie. Połączenie wykonamy za pomocą aplikacji Instagram lub Facebook. W pierwszej sytuacji wykonujemy następujące kroki:

  • Uruchamiamy aplikację
  • Przechodzimy do swojego profilu
  • Wybieramy Ustawienia i Centrum kont
  • Następnie wybieramy Skonfiguruj Centrum kont
  • Potem klikamy Dodaj konto na Facebooku i logujemy się na swoje konto Fb

Z pozycji Facebooka także bardzo łatwo można połączyć swoje konta. Logujemy się na Fb, a następnie przechodzimy na swój profil. Klikamy Ustawienia, a następnie „Instagram”. Ostatni krok to połączenie kont i zalogowanie się na profilu na Instagramie. Jak widać, z tym zadaniem może poradzić sobie każdy użytkownik. 

Social media

Dlaczego tak chętnie korzystamy z mediów społecznościowych? Bardzo często są one naszym oknem na świat. Możemy tutaj utrzymywać kontakty ze znajomymi, dzielić się ciekawymi zdarzeniami ze swojego życia, czy też promować swoje usługi. Aktualnie Facebook i Instagram zrzesza wiele osób z całego świata, które w różnych celach prowadzą swoje konta. Mogą to być profile czysto zawodowe lub prywatne, zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Coraz więcej osób decyduje się także na połączenie Fb ze swoim Instagramem. To wygodne rozwiązanie, z którego może skorzystać każdy z nas. W kilku krokach przejdziemy cały proces, zachowując wygodę i komfort.