W sklepach z artykułami szkolnymi można znaleźć zeszyty z miękką i twardą okładką. Aby dokonać udanego zakupu warto poznać największe zalety i wady poszczególnych modeli.

Dlaczego warto postawić na taki model?

Twarda okładka zdecydowanie lepiej chroni zawartość zeszytu szkolnego nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również przed wilgocią. Twarde okładki najlepiej sprawdzą się w przypadku zeszytów najintensywniej użytkowanych. Modele w twardej oprawie dobrze sprawdzą się przede wszystkim w przypadku zeszytów do języków obcych. Wynika to oczywiście z tego, że do notatek można sięgnąć nawet po kilku latach, aby przypomnieć sobie zapisane informacje. Twarde oprawy jak powszechnie wiadomo montowane są w zeszytach o dużej liczbie stron (96).

Przyjrzyjmy się okładkom

Jeżeli w plecaku przechowywana jest duża ilość zeszytów to mogą pojawić się mniejsze lub większe problemy z szybkim wyciągnięciem odpowiedniego modelu. Problemy pojawiają się zwłaszcza wtedy, gdy zeszyty są z tej samej serii i posiadają podobne okładki. Godne polecenia są zeszyty z tematycznymi okładkami, które dedykowane są konkretnym przedmiotom. Nowoczesne zeszyty na okładce posiadają również dodatkowe bonusy (https://biurwa.pl/zeszyty-i-kolozeszyty). Mowa tutaj między innymi o ściągach, które umieszczane są po wewnętrznej stronie okładki. Zeszyty do matematyki bardzo często na okładce posiadają zapisane wzory. Coraz większą popularność zdobywają również zeszyty z zakładkami, które znacząco ułatwiają organizację notatek. Standardem w dzisiejszych czasach są okładki, które mają wydzielone miejsce na podpisanie.

zeszyty

Wady zeszytów z twardą okładką

Zeszyty z twardą okładką mają oczywiście nie tylko same zalety, ale również kilka wad, o których należy zawsze pamiętać. Największym minusem jest oczywiście zwiększona waga. Problemy pojawiają się zwłaszcza wtedy, gdy trzeba w plecaku zmieścić kilka zeszytów. Dla wielu osób minusem może okazać się także większa cena.