W każdej kancelarii prawnej poszczególni członkowie zespołu specjalizują się w różnych dziedzinach. Może to być prawo dotyczące nieruchomości, prawo pracy, podatkowe, zamówienia publiczne, prawo infrastruktury i budownictwa. Swoją działalność opierają na zainteresowaniach, wiedzy i doświadczeniu. Co jeszcze jest potrzebne w skutecznym prowadzeniu spraw sądowych?

Pożyteczne hobby

Działający w renomowanej kancelarii prawnej Michał Pater ma prywatnie pasjonujące hobby. Zgłębia tajniki retoryki, czyli teorii i sztuki wygłaszania mów. Umiejętność ta ma szczególne znaczenie w argumentacji prawniczej. Chodzi o to, aby przytaczane podczas rozpraw fakty były nie tylko znaczące ale też odpowiednio „ubrane w słowa”. Na tym opiera się siła perswazji, a co za tym idzie skuteczność w osiąganiu pożądanego efektu. Sztuka budowania przekonujących wypowiedzi to ceniony atut w działalności prawnika.

prawo

Wsparcie prawne dla klientów

Doświadczony prawnik Michał Pater specjalizuje się w branży drogowej, tramwajowej i energetycznej. Zajmuje się też między innymi:

  • prawem własności przemysłowej,
  • ochroną własności intelektualnej,
  • doradztwem inwestycyjnym,
  • prawem bankowym, 
  • prowadzeniem sporów w zakresie realizacji inwestycji budowlanych i infrastrukturalnych.

Formuła jego działań obejmuje zarówno doradztwo, jak też reprezentowanie klientów w sprawach spornych przed sądami i innymi instytucjami publicznymi. Wysokie standardy swoich usług zawdzięcza ustawicznemu poszerzaniu wiedzy poprzez działalność naukową.