Niegdysiejsze bale przebierańców przybrały ostatnimi laty nową formę. Teraz są to imprezy tematyczne i z roku na rok zyskują na popularności. Oto kilka wskazówek, jak wybrać temat przewodni i jak zorganizować niezapomnianą imprezę tematyczną.

Tematy przewodnie – skąd czerpać pomysły?

Przystępując do organizacji imprezy tematycznej, trzeba zastanowić się nad wyborem motywu przewodniego. Do sprawdzonych i najpopularniejszych należą:

  • Witamy w PRL-u
  • Szalone lata 60, 70, 80
  • Red carpet
  • Dziki zachód
  • Kasyno z czasów prohibicji
  • Batman i przyjaciele

Nie jest to oczywiście lista zamknięta. W tym wypadku jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia i kreatywność. Motywu mogą dostarczyć: film, literatura, historia, popularne zawody, dyscypliny sportu itp.

Jak zorganizować imprezę tematyczną?

Możliwości są dwie. Jeżeli mamy zgraną grupę przyjaciół i znajomych, dla których zamierzamy zorganizować domówkę, najprostszym rozwiązaniem jest wyznaczenie zadań. Mogą to być zadania indywidualne lub w podgrupach. Konieczna jest wtedy jedna osoba odpowiedzialna za koordynację całego przedsięwzięcia.

Jeśli jednak grypa, dla której zaplanowaliśmy imprezę tematyczną to nasi współpracownicy, sprawy mają się trochę inaczej. Wtedy lepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie, do tego niełatwego przecież zadania, fachowców. Na rynku usług eventowych z całą pewnością znajdziemy doświadczoną i sprawnie działającą firmę, które zdejmie nam ten ciężar z barków. Firma taka zazwyczaj współpracuje z muzykami, aktorami lub artystami, którzy podniosą prestiż naszej imprezy i w sposób profesjonalny zadbaj o jej przebieg i zadowolenie gości.