Dezynfekcja jest bardzo ważna w wielu miejscach publicznego użytku. Szczególnie potrzebna jest w placówkach medycznych, gdzie istnieje wiele bakterii i wirusów. Niszczenie drobnoustrojów jest konieczne także w hotelach, gabinetach kosmetycznych, zakładach pracy, restauracjach, czy w żłobkach, przedszkolach i szkołach. W ostatnich czasach, gdzie na świecie panuje pandemia, jest to szczególnie należyte postępowanie.

Lampy do dezynfekcji

Na rynku od prawie wieku stosowane są lampy UVC, jako skuteczny sposób na walkę z wszelkimi mikroorganizmami. Lampy UV do dezynfekcji wykazują się prawie stuprocentową skutecznością, dlatego też są często niezbędnym wyposażeniem pomieszczeń medycznych. W takich miejscach należy szczególnie zadbać o sterylne warunki, wolne od drobnoustrojów. Niewątpliwie lampy dezynfekujące zapewniają Nam bezpieczeństwo, dezaktywując bakterie, grzyby, wirusy oraz pasożyty. Dzięki szerokiemu wyborowi lamp do dezynfekcji, możemy dostosować jej charakter do potrzeb konkretnego pomieszczenia. Możemy zdecydować się na lampę sufitową, ścienną lub lampę na statywie, która nie wymaga montażu.

lampa uvc

Jak działa lampa UV do dezynfekcji?

Lampa do dezynfekcji wykorzystuje światło ultrafioletowe. Na rynku dostępne są między innymi lampy przepływowe, które wyróżniają się przemyślaną budową. Tego rodzaju lampa UVC pobiera powietrze z pomieszczenia, naświetla je, a następnie wypuszcza zdezynfekowane na zewnątrz. Dzięki temu, że ich użytkowanie jest bezpieczne dla człowieka, dezynfekcja może być przeprowadzana o dowolnej porze.