W aktualnych czasach szkolenia online to jedna z najpopularniejszych form dostępnych na rynku warsztatów. Kursy i szkolenia online często cieszą się większym zainteresowaniem wśród zainteresowanych, są również łatwiejsze i niższe cenowo w organizacji. Jednak rządzą się również swoją specyfiką — dlatego przed organizacją szkolenia online warto zapoznać się z poniższymi informacjami.

Szkolenia on-line – wybierz odpowiednie narzędzie

W związku ze wzrostem zapotrzebowania na kursy i szkolenia online na rynku jest coraz więcej dostępnych narzędzie, które umożliwiają tego typu spotkania https://meetingart.pl/oferty/online/. Warto zwrócić uwagę na funkcje, które posiada dane narzędzie, do najważniejszych należą takie jak: udostępnianie ekranu, możliwość udostępniania prezentacji lub ankiety, maksymalna możliwa ilość uczestników. Niektóre dostępne narzędzia są płatne, dlatego koniecznie należy porównać dostępne możliwości organizacji wideokonferencji ze sobą.

Warsztaty online — jak je przeprowadzić?

warsztaty online

Jeśli jesteś osobą prowadzącą szkolenie online, to przede wszystkim zadbaj o to, aby wyzbyć się wszelkiego stresu. Może on negatywnie wpłynąć na jakość prezentowanych treści. Dokładnie zapoznaj się również z narzędziem do warsztatów online, tak aby nic nie zaskoczyło Cię w trakcie spotkania. Pamiętaj również o zaproszeniu uczestników na wydarzenie — wysłanie im linku na podany przez nich adres mailowy. Jeśli rozpraszają Cię pytania zadawane w trakcie warsztatów online, to poproś uczestników o zadanie ich na końcu spotkania. To z pewnością ułatwi Ci prowadzenie kursu online.