Jeżeli chcemy zdecydować się jaka mysz komputerowa sprawdzi się u nas najlepiej, należy wiedzieć jakie jest najważniejsze określenie jej przeznaczenia. Jest kilka rodzajów myszek, funkcji jest tak samo kilka. Dzięki temu widzimy, że mysz którą używamy do użytku domowego lub do naszego biura, różni się od tej którą używają przy graniu. Najważniejsze aby wybrać model myszki najlepiej pod nasze wymagania.

Optyczna czy laserowa?

Mysz optyczna posiada wady i zalety, mamy możliwość korzystania z niej na różnych powierzchniach, jest odporna na to gdy ją ubrudzimy lub uszkodzimy, jest w dobrej cenie, jest polecana do naszego biura lub do użytku domowego. 

myszki do komputera

Mysz do komputera laserowa za to jest droższa od myszy optycznej, ma gwarancje precyzyjności, wymaga odpowiedniej powierzchni zwykle twardej i równej, polecana jest dla grafików, do różnych gier oraz dla inżynierów. Dzięki temu również jeśli kupimy myszkę bezprzewodową nie będą plątać się nam kable na biurku, z tego również powodów większa ilość osób wybiera ją do firm oraz do użytku domowego.

Najzwyklejsza myszka do komputera (taka jak tutaj) jest skutecznym rozwiązaniem, jeśli wokół nie znajdują się inne urządzenia które będą nam zakłócać rodzaj czujności. Jeśli mamy problem że zaczyna nam zakłócać warto pomyśleć nad zakupem myszki która posiada Bluetooth wtedy będzie to dla nas bardzo dobre rozwiązanie. Wadą myszki bezprzewodowej jest to że jest ona znacznie cięższa i wymaga ona naładowania akumulatora do dalszej pracy lub wymienienia baterii.